Galerie Foto Galerie video Carte de oaspeti

Newsletter

Înscrieți-vă la newsletterul primăriei și veți fi la curent cu ultimele informații.

Știri și evenimente

17-08-2017

Invitatie deschidere Centru de Ingrijire la Domiciliu

Centrul Diecezan Caritas Iasi are onoarea de a va invita la deschiderea Centrului de Ingrijire la Domiciliu din comuna Faraoani, sambata, 19 august 2017, ora 18.00

11-08-2017

INVITAȚIE „O SEARĂ ÎMPREUNĂ”

Primăria Faraoani, în colaborare cu GAL Confluente Moldave, vă invită să participați marți 15 august, ora 18.00 la spectacolul „O seară împreuna”, organizat cu ocazia Zilei Comunei Faraoani pe terenul de sport din Valea Mare .

Programul artistic va cuprinde cântece si jocuri populare interpretate de artiști cunoscuți de muzică populară, precum și de Ansamblul Folcloric „Ecoul din Vale”.

Seara se va încheia cu foc de artificii.

Înainte de spectacol, ora 15.00 sunteți invitați să participați la meciul amical de fotbal dintre  formațiile „Zorile Faraoani Seniori” si „Zorile Faraoani Juniori”.

Vă așteptăm cu drag!

Colectivul primăriei Faraoani vă urează bun venit pe site!
24-06-2017

Colectivul primăriei Faraoani vă urează bun venit pe site!

Primăria Faraoani are un nou site!

Chestionare

Cum vi se pare noul site?

Complet

Necesita imbunatatiri